مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گروه آموزشی استاد راهنما

انجام پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد تفاوت زیادی با مقطع کارشناسی دارد و سطح انتظارات از دانشجو بسیار بالاتر است. در این بین برخی از رشته ها و گرایش ها علاوه بر مباحث تئوریک نیاز به شبیه سازی نرم افزاری به صورت تخصصی هم خواهند داشت که لازمه آن علاوه بر دانش کافی در آن زمینه ، تسلط داشتن بر نرم افزارهای تخصصی مربوطه هست. برای انجام پایان نامه فیزیک هم مانند بسیاری از رشته های دیگر از جمله رشته های مهندسی نیاز به نرم افزارهای خاصی خواهیم داشت.

 در این مطلب ابتدا گرایش های رشته فیزیک در مقطع ارشد را به طور خلاصه وار معرفی کرده و در ادامه نرم افزارهای تخصصی که برای انجام پایان نامه ارشد فیزیک مورد نیاز هست را معرفی خواهیم کرد. و در نهایت خدماتی را که از جانب گروه استاد راهنما ارائه می شوند را شرح خواهیم داد.

انجام پایان‌نامه فیزیک

گرایش های رشته فیزیک در مقطع ارشد

رشته فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد دارای دوازده گرایش می باشد که به شرح تک تک آنها با جزییات خواهیم پرداخت. در صورتی که برای انجام پایان نامه فیزیک چه در مباحث تئوری و چه در بخش نرم افزاری در هر یک از این گرایش ها نیاز به راهنمایی دارید می توانید درخواست خود را در بخش مشاوره انجام پایان نامه سایت استاد راهنما ثبت کرده و یک تجربه عالی را از دریافت مشاوره با بهترین اساتید فیزیک ایران را کسب نمایید.

گرایش حالت جامد یا ماده چگال

انجام پایان نامه فیزیک گرایش حالت جامد یا ماده چگال

این گرایش از پرطرف دارترین گرایش های رشته فیزیک در مقطع ارشد می باشد و در واقع فیزیک حالت جامد هم زیر مجموعه ای از فیزیک ماده چگال بوده و این دو تحت عنوان گرایش فیزیک حالت جامد یا ماده چگال در هم ادغام شده اند. در این گرایش درباره خواص اتمی اجسام ابررسانا ، رسانا ، نیمه رسانا و نارسانا (عایق) پرداخته می شود که در صنعت علی الخصوص در الکترونیک بسیار پرکاربرد است و مباحث مربوط به قطعات نیمه هادی شامل ترانزیستورها ، دیودها ، مقاومت ها مورد مطالعه قرار می گیرد.

 دانش مربوط به کریستال ها و ویژگی های فیزیکی آنها مربوط به گرایش حالت جامد است. همچنین فیزیک سطوح و فیزیک ماکروسکوپی مواد و علم مواد و بلورشناسی و خواص فیزیکی آنها به کمک قوانین کوانتوم در این گرایش بررسی می شود.

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش حالت جامد یا ماده چگال وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش فیزیک اتمی و مولکولی

در این گرایش به بررسی حرکت الکترون ها در اطراف هسته اتم پرداخته می شود و بیشتر بر روی الکترون ها و خواص آنها تمرکز دارد تا خود هسته، و در واقع به هسته مانند یک بار مثبت نگریسته می شود که الکترون ها در مداری به دور آن در گردش هستند. در واقع فیزیک اتم به ساختار بی نهایت کوچک ها می پردازد و ویژگی های اتم و چگونگی تشکیل آن را مورد بررسی قرار می دهد. برخی از زینه های پژوهشی این گرایش عبارتند از:

 • مطالعه ساختار طیفی و خواص اپتیکی غیر خطی مواد
 • مطالعه سلول های خورشیدی
 • الکتروشیمی و بیوسنسورهای اپتیکی
 • کاربردهای پزشکی فناوری هسته ای
 • کاربردهای فناوری نانو
 • دستگاه های اپتوالکترونیک
 • سنتز لایه های نازک
 • نانو ساختارها
 • برهمکنش نور با پلاسما
انجام پایان نامه ارشد فیزیک گرایش فیزیک اتمی و مولکولی

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش فیزیک اتمی مولکولی وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش اپتیک و لیزر

گرایش اپتیک و لیزر در واقع برگرفته از گرایش اتمی مولکولی است و همانگونه که از نام آن پیداست بر روی مباحث مربوط به نور و لیزر تمرکز دارد. در این گرایش به مطالعه خواص نور مرئی ، مادون قرمز و فرابنفش پرداخته می شود.

 این گرایش در صنایعی استفاده می شود که ابزارهای لیزری و نوری در آنها به کار می رود مانند صنایع پزشکی ، مخابرات ، عکاسی ، صنعت چاپ ، عکاسی ، ستاره شناسی و …

انجام پایان نامه فیزیک گرایش اپتیک و لیزر

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش اپتیک و لیزر وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش فیزیک هسته ای

در این گرایش خود هسته اتم مورد مطالعه قرار می گیرد اینکه هسته از چه اجزایی تشکیل شده ، چه نیروهایی بین اجزای تشکیل دهنده آن وجود دارد ، انرژی آزاد شونده در نتیجه واکنش های انجام شده چقدر است. انرژی هسته ای و رادیو ایزوتوپ ها در این گرایش مورد مطالعه قرار می گیرد. برای اینکه درک عملی از کاربرد این گرایش داشته باشید فرض کنید یک سانتریفیوژ خراب شده است ، در این صورت تشخیص علت و حل مشکل بر عهده متخصصین فیزیک هسته ای می باشد.

این گرایش شامل چهار زیر شاخه به شرح ذیل است.

 • کاربرد پرتوها
 • پرتو پزشکی
 • گداخت هسته ای
 • راکتور
انجام پایان نامه فیزیک گرایش فیزیک هسته‌ای

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش فیزیک هسته‌ای وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش ذرات بنیادی و نظریه میدان ها

گرایش ذرات بنیادی به مطالعه قونین فیزیک در ابعاد زیر هسته ای و انرژی های بسیار بالا و فاصله های بسیار کم می پردازد. در این گرایش ساختار بنیادی انرژی و ماده ، برهمکنش میان آنها و ذات فضا و زمان بررسی می شود. ذرات بنیادی شامل الکترون ها ، نوترینوها ، و کوارک ها هستند.

 این گرایش به دو دسته نظری و تجربی تقسیم می شود که بخش نظری آن به بررسی ارائه مدل ها و تئورهای جدید برای توصیف پدیده های بنیادی بوده و بخش تجربی آن به تحلیل داده ناشی از آزمایش انرژی بالا مانند شتاب دهنده های ذرات و ساخت دستگاه های لازم برای این آزمایش ها می پردازد که در ایران فقط بخش نظری این گرایش فعال است و امکانات آزمایشگاهی آن موجود نیست. 

برخی از زمینه های پژوهشی این گرایش که در کشور بر روی آن کار می شود عبارتند از:

 • فیزیک نظری انرژی های بالا
 • نظریه میدان های کوانتومی در فضا زمان خیمده
 • نظریه میدان های ابر متقارن و نظریه ریسمان
 • نسبیت عام
 • کیهان شناسی
 • ابرگرانش
 • سالیتون ها
 • گرانش کلاسیک و کوانتومی
انجام پایان ناهمه ارشد فیزیک گرایش ذرات بنیادی و نظریه میدان ها

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش ذرات بنیادی و نظریه میدان‌ها وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش فیزیک نجومی

به طور کلی به علومی که مربوط به جهان ماورای اتمسفر باشد علم نجوم می گویند. گرایش فیزیک نجومی از سه بخش نجوم رصدی ، اخترشناسی و کیهان شناسی تشکیل شده است. بخش نجوم رصدی جنبه مشاهداتی دارد و به رصد و ثبت پدیده های مختلف نجومی پرداخته و از انها عکس گرفته و طیف آنها را می سنجد.

 بخش اخترشناسی که وضعیت ستارگان را مطالعه می کند بیشتر جنبه نظری دارد و بررسی می کند که هر ستاره در چه مرحله ای قرار داشته و اتفاقاتی که برای آن می افتد را بررسی می کند.

 بخش کیهان شناسی وابسته به بخش نجوم بوده و مدل های مختلف کیهان شناسی باید با آنچه در بخش نجوم رصد می شود مطابقت داشته باشد. در کیهان شناسی به صورت کلاسیک به چگونگی به وجود آمدن جهان و تشکیل ساختارهای کهکشانی مانند خوشه ها و ابرخوشه ها پرداخته می شود.

انجام پایان نامه ارشد فیزیک گرایش فیزیک نجومی

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش فیزیک نجومی وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش فیزیک بنیادی

این گرایش که شباهت زیادی به گرایش ذرات بنیادی و نظریه میدان ها دارد جدیدتر بوده و به بررسی مباحث تئوری مانند نظریه میدان های کوانتومی و جهان های موازی می پردازد. در این گرایش مباحث ریاضیاتی بسیار پر اهمیت بوده و سعی دارد با استفاده از مدل سازی های ریاضی به توضیح ، قانونمند سازی و پیش بینی پدیده های طبیعی بپردازد.

انجام پایان نامه ارشد فیزیک گرایش فیزیک بنیادی

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش فیزیک بنیادی وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش اتمسفر

به یک یا چند لایه گاز که یک جسم آسمانی مانند سیاره ، ستاره ، یا قمر را احاطه کرده اند اتمسفر یا جو نیز گفته می شود که به واسطه نیروی گرانش به دور جسم آسمانی نگه داشته می شود.

 اتمسفر کره زمین از سطح آن آغاز شده و تا ارتفاع ده هزار کیلومتری ادامه می یابد که 99 درصدش در فاصله 30 کیلومتری آن واقع است. در سایر سیاره های دیگر نیز اتمسفر وجود دارد و این فقط مختص به زمین نیست.

 در گرایش فیزیک اتمسفر که به فیزیک جو هم مشهور است، علم فیزیک برای مطالعه جو مورد استفاده متخصصین این گرایش قرار می گیرید. در این علم تلاش می شود اتمسفر زمین و سایر سیارات دیگر با کمک معادلات جریان سیال، مدل های شیمیایی و روند مبادله انرژی در اتمسفر مدل سازی شود. زمینه های تحقیقاتی این گرایش عبارتند از:

 • تحولات جوی و بررسی لایه های مختلف جو
 • پدیده آلودگی هوا
 • پدیده ریزگردها و طوفان‌های شن
 • ترکیبات جو
 • ابر و هوا ریز
 • تاثیر اتمسفری
انجام پایان نامه ارشد فیزیک گرایش اتمسفر

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش فیزیک اتمسفر وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش لایه های نازک

انجام پایان نامه فیزیک گرایش لایه‌های نازک

این گرایش از فیزیک یک گرایش بین رشته ای بوده و می توان گفت ترکیبی از شیمی، فیزیک، علم مواد، قطعات نیمه هادی و ابررسانا ها است. لایه های نازک به لایه هایی گفته می شود که ضخامتی بین کسری از نانومتر (تک لایه و در حد اتم) تا چنیدن میکرومتر دارند. در فیزیک لایه های نازک به درک ماهیت اتمی خواص مواد پرداخته می شود تا بتوان از طریق روشهای سنتز ، پردازش و محاسبات ادواتی طراحی نمود که عملکرد بهتری از خود نشان بدهند. از مهمترین کاربردهای گرایش لایه های نازک می توان به ساخت قطعات نیمه هادی الکترونیکی اشاره کرد.

 از کاربردهای عملی این گرایش می توان موارد زیر را نام برد:

 • ساخت قطعات نیمه هادی
 • ساخت ابر رساناها
 • ساخت سلولهای خورشیدی
 • ساخت پوشش های محافظ
 • ساخت سنسورهای (حسگرها) مختلف نوری ، شیمیایی ، مغناطیسی ، گازی و …

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش لایه‌های نازک وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش نانو فیزیک

فناوری نانو به بررسی مهار ماده یا دستگاه هایی می پردازد که ابعاد بسیار کوچکی (کمتر از یک میکرومتر و حدوداً بین یک تا صد نانومتر) دارند. هدف نانو تکنولوژی بررسی مواد و سیستم هایی در ابعاد نانو می باشد که اثرات فیزیکی جدیدی نشان می دهند که این اثرات می تواند متاثر از غلبه خواص کوانتومی بر خواص کلاسیک باشد. نانو فناوری یک دانش میان رشته ای است و می تواند رشته های مختلفی مانند مهندسی مواد ، پزشکی و داروسازی ، زیست شناسی ، دامپزشکی، شیمی ، مکانیک ، برق ، مهندسی شیمی و فیزیک را در برگیرد. 

حوزه فعالیت نانو فناوری بسیار گسترده است که به برخی فعالیت های عملی آن اشاره خواهیم کرد.

 • امنیت سایبری
 • مغز درمانی
 • برنامه نویسی پهباد
 • طراحی واقعیت مجازی
 • محقق و توسعه دهنده علم نانو
انجام پایان نامه فیزیک گرایش نانو فیزیک

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش نانو فیزیک وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش فیزیک پلاسما

انجام پایان نامه گرایش فیزیک پلاسما

می توان ماده را در چهار حالت جامد ، مایع ، گاز و پلاسما توصیف کرد. در واقع پلاسما یکی از اشکال ماده به صورت به صورت گاز یونیزه شده ای است که اکثر اتم های آن یک یا چند الکترون را از دست داده و به یون مثبت تبدیل گشته اند. تعریف دیگری که از پلاسما می توان ارئه داد گاز به شدت یونیزه شده ای است که تعداد الکترون های آزاد آن با تعداد یون های مثبت آن تقریبا برابری کند. گرایش فیزیک پلاسما شناخت پلاسما و کاربردهای آن در در زمینه های مختلفی همچون انرژی ، صنعت و … می پردازد.

 این گرایش کاربرد فراوانی در ساخت مواد نانومتری ، مخابرات ، انرژی ، پردازش مواد و سطوح دارد.

 تکنولوژی هایی که می تواند به نوعی مرتبط با فیزیک پلاسما باشد عبارتند از:

 • جوشکاری با دمای بالا
 • انرژی گداخت
 • ساخت قطعات نانومتری
 • مخابرات مایکروویو قوی
 • لیزرهای گازی
 • جنگ الکترونیک

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش فیزیک پلاسما وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

گرایش آموزش فیزیک

هدف از این گرایش همانطور که از نام آن مشخص است تربیت نیروی متخصص برای آموزش دادن فیزیک برای مراکز آموزشی و مدارس می باشد. و کلیات فیزیک در گرایش آموزش داده می شود.

برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه فیزیک در گرایش فیزیک آموزش وارد بخش مشاوره انجام پایان نامه شوید تا پس از ثبت درخواست با شما تماس گرفته شود.

معرفی نرم افزارهای پرکاربرد برای انجام پایان نامه فیزیک

اسامی پرکاربردترین نرم افزارهایی که برای انجام پایان نامه فیزیک در گرایش های مختلف آن استفاده می شود به همراه توضیح مختصری از آنها در زیر لیست شده اند. البته نرم افزار های جانبی بسیاری برای انجام پایان نامه ارشد فیزیک وجود دار که مشهورترین آنها را معرفی می کنیم.

 • نرم افزار CMOSOL Multiphysics: یک نرم افزار همه کاربرده که با کمک آن می توان بسیاری از فرایندهای موجود در طبیعت را شبیه سازی نمود و قابلیت حل معادلات دیفرانسیلی را بر پایه روش حل عددی المان محدود دارد.
 • نرم افزار Looking glass: این نرم افزار برای آزمایشات مربوط به نور مناسب است یکی از کاربردهای عملی این نرم افزار این است که می توان با آن آینه ها و عدسی ها را شبیه سازی کرد. با این نرم افزار می توان تمام حالت های پرتوهای نوری را درست کرد و تصاویر متنوعی را تشکیل داد.
 • نرم افزار Crocodile physics: یکی از نرم افزارهای قدرتمند در زمینه های مختلف فیزیک از جمله الکتریسیته ، نور ، حرکت ، نیرو ، امواج و … نرم افزار کروکودیل می باشد.
 • نرم افزار Interactive physics: با این نرم افزار می توانید یک آزمایشگاه مجازی داشته باشید و پدیده های مکانیکی ، الکتریکی ، مغناطیسی و الکترودینامیکی را با دقت بالا شبیه سازی نمایید. شبیه سازی آونگ از جمله آزمایشات مجازی است که با این نرم افزار می توان انجام داد.
 • نرم افزار Orbit Xplorer: با این نرم افزار می توانید مدارهای سیارات و قمرهای آنها محاسبه و رسم نمایید همچنین برای محاسبات نجومی و محاسبات مربوط به ماهواره ها نیز کاربرد فراوانی دارد.
 • نرم افزار VirtuaLab optics: این نرم افزار تمامی ابزارهای نوری مانند آینه ها و عدسی ها را در اختیار می گذارد. و می توانیم هر نوع آینه و عدسی را انتخاب نموده و شی ای را در مکان های متفاوت قرار داده و تصویر آن را مشاهده کنیم و یا با تابانیدن پرتوها در زاویه های مختلف تصاویر حاصله را که می تواند مجازی یا حقیقی باشند در مکان های مختلف مشاهده کنیم.
 • نرم افزار ProjectileX: این نرم افزار برای شبیه سازی حرکت پرتابه ها مورد استفاده قرار می گیرد و منحنی مسیر حرکت پرتابه را به شما نشان می دهد. که می تواند هم حرکت ایده آل و هم حرکت در تاثیر با کشش خطی هوا را نشان داد.
 • نرم افزار Electrical Field: توسط این نرم افزار می توانید ضمن ایجاد بارهای الکتریکی خطوط میدان الکتریکی بین آنها را نیز رسم نمایید. همچنین می توانید بردار میدان الکتریکی ، شدت میدان الکتریکی و پتانسیل الکتریکی را در نقاط دلخواه از صفحه مشخص نمایید.
 • نرم افزار MATLAB: نرم افزار متلب نیاز به معرفی ندارد و تقریباً در همه رشته ها و گرایش ها مورد استفاده بوده و به همگان نحوی با آن تعامل داشته اند برای انجام پایان نامه فیزیک هم می توان از این نرم افزار قدرتمند استفاده کرد و علاوه بر محیط کدنویسی آ« محیط سیمولینک این نرم افزار دارای کتابخانه های متنوعی است که تقریباً همه حوزه ها را پوشش می دهد.
 • نرم افزار Edison Lab: این نرم افزار یک میز کار الکترونیک را در اختیار کاربر قرار می دهد و می توان انواع قطعات الکتریکی و الکترونیکی را انتخاب کرده و مدار مورد نظرتان را ببندید و نتیجه را نیز مشاهده کنید مثلا اگر جریان اضافی از یک لامپ LED بگذرد می سوزد.
 • نرم افزار MiscEl: این نرم افزار یک نرم افزار محاسباتی قدرتمند برای سیستم های برقی است که می توان محاسبات مختلفی از جمله محاسبات قانون اهم ، محاسبات شارژ و دشارژ خازن ، محاسبات لنز ، محاسبه مقاومت و اتلاف توان در سیم ها و کابل ها ، محاسبات مربوط به PCB ، محاسبات روشنایی ، محاسبات مربوط به فن ها و خنک کننده ها و … را به وسیله آن انجام داد.
 • نرم افزار Mathematica: یک ابزار بسیار قوی برای انجام محاسبات نمادین در ریاضیات نرم افزار ماتماتیکا می باشد که می تواند بسیاری از عملیات و محاسبات ریاضی را به صورت نمادهای ریاضی انجام دهد. این نرم افزار هم مانند نرم افزارهایی همچون COMSOL و MATLAB همه منظور بوده و مختص به یک رشته خاص نبوده و می تواند در انجام پایان نامه فیزیک هم بسیار کمک کننده باشد.

مراحل انجام پایان نامه ارشد فیزیک و خدمات آموزشی-مشاوره ای ما در این زمینه

در انجام پایان نامه فیزیک تئوریات نقش تعیین کننده ای دارد اما نباید فراموش کرد که نرم افزار هم می تواند به روند انجام پایان نامه بسیار کمک کند و امروزه با پیشرفت هایی که در نرم افزارهای محاسباتی صورت گرفته بسیاری از محاسبات وقت گیر که قبلاً به صورت دستی انجام می شد به سادگی توسط نرم افزار قابل انجام بوده که علاوه بر صرفه جویی در زمان باعث باعث کاهش خطاهای محاسباتی که ممکن است رخ دهد می شود. مراحل انجام پایان نامه ارشد فیزیک را می توان به صورت زیر خلاصه کرد.

 • انتخاب موضوع پایان نامه
 • نوشتن پروپوزال
 • مطالعه رفرنس های مرتبط با موضوع پایان نامه
 • شروع کردن نگارش فصل های اول پایان نامه
 • انجام محاسبات تئوریک و شبیه سازی به طور همزمان
 • نگارش نتایج به دست آمده از مرحله قبلی و تکمیل فصل های آخر پایان نامه
 • ساخت پاورپونیت دفاع

خدماتی که از گروه آموزشی استاد راهنما می توانید در طول انجام پایان نامه فیزیک دریافت کنید متنوع بوده و شما می تواند از تعیین موضوع گرفته تا شبیه سازی و انجام محاسبات روی ما حساب کنید. ارائه یک پایان نامه با کیفیت و اصیل نیاز به صرف زمان دارد و شما می توانید با دریافت مشاوره از اساتید ما در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب دست یابید. به طور خلاصه خدماتی که برای انجام پایان نامه ارشد فیزیک ارائه می شود عبارتند از:

 • تعیین موضوع و اطمینان از تکراری نبودن آن
 • تعیین برنامه زمانی برای اتمام به موقع پایان نامه
 • امکان ارتباط مستقیم با مدرس از طریق تماس تلفنی و شبکه های اجتماعی
 • معرفی منابع آموزشی و پژوهشی معتبر
 • برگذاری کلاسهای مشاوره ای منظم با بهترین اساتید فیزیک ایران
 • آموزش شبیه سازی با نرم افزارهای تخصصی
 • عقد قرار داد با دانشجو و پیگیری روند پیشرفت پایان نامه بر اساس زمان بندی تعیین شده
 • تضمین کیفیت کار تحویلی به دانشجو

پس از ثبت درخواست مشاوره انجام پایان نامه ارشد فیزیک از طرف کارشناسان گروه آموزشی استاد راهنما با شما تماس گرفته خواهد شد و با توجه به گرایش تخصصی شما و نرم افزار مورد نیاز برای پایان نامه شما بهترین استاد راهنمای خصوصی برای شما رزرو خواهد شد. شما می توانید درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت نمایید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.