زبان برنامه نویسی C++ چه مزایایی دارد ؟

برنامه نویسی با زبان C++ :

زبان‎های برنامه نویسی زیادی برای یادگیری وجود دارد که در راس آنها چندین زبان پایه مانند C‌ و C++‌  است. زبان برنامه نویسی C++ به عنوان یک زبان پایه محسوب می‌شود.  C و در نهایت C++ یک اتفاق عجیب و غریب در دنیای برنامه نویسی بودند. زیرا قبل از آن بسیاری از کامپیوترها با زبان‌های اسمبلی یا بعضا زبان ماشین کار می کردند.

وقتی به علوم مهندسی نگاهی گذرا می‌اندازیم تازه متوجه می‌شویم که بدون شک در تمام رشته‌ها، ابزاری به نام کامپیوتر وجود دارد. در دنیای امروز اگر فردی لقب مهندسی به خود می گیرد باید تحت هر شرایطی بتواند به هنگام کار با کامپیوتر نیاز خود را برآورده کند بنابراین یادگیری این علم همواره در رأس تمام علوم قرار دارد. اما گاهی پیش می آید نرم افزارها و اسکریپت های آماده پاسخگوی تمام نیازهای شما نیستند بدین منظور باید وارد دنیای برنامه نویسی شد.

این زبان ها علیرغم سرعت بالایی که داشتند، بسیار سخت بودند و همین امر باعث می شد هر کسی نتواند با کامپیوتر به راحتی کار کند. پس از حدود ۳۵ سال از زمان ابداع زبان برنامه نویسی C++  شما شاهد پیشرفت‌های فراوانی در حوزه های اینترنت، موبایل، تلویزیون و سایر تجهیزات هوشمند هستید.

به عبارت دیگر  زبان برنامه نویسی C++ به شما کمک می کند تا بتوانید در انواع تجهیزات هوشمند کدنویسی کرده و پروژه های جذابی را تولید کنید. یکی دیگر از مزیت های عمده این زبان سرعت بسیار بالای آن می باشد.

زبان برنامه نویسی c++
زبان برنامه نویسی c++

از جمله ویژگی‌های زبان  C++ :

  • زبان سطح بالا: در یک کلام  C++ باعث افزایش سرعت توسعه نرم افزار می شود و شما می توانید در قالب یک زبان کاملا قابل فهم کدهای خود را پیاده سازی کرده و خروجی کامپیوتر را در برابر این کدها مشاهده کنید.
  • متن باز: این زبان کاملا رایگان بوده و توسعه آن توسط استاندارد ISO مورد بررسی قرار می گیرد. یعنی برای یادگیری C++ نیازی به پرداخت هزینه های اولیه نیست.
  • شیء گرا: شی گرایی به معنی حرفه ای کدنویسی کردن. به بیان ساده تر این قابلیت در  C++ به شما کمک می کند تا پروژه خود را توسعه پذیر، حرفه‌ای و قابل درک برای یک تیم برنامه نویسی، ارائه دهید.
  • سرعت بسیار بالا: از آنجا که  C++ یک زبان کامپایلری (Compiler) است، سرعت اجرای کدها بسیار بالا است. زیرا کدها یکبار کامپایل شده و می توانند چندین بار در دستگاه یا تجهیزات هوشمند شما استفاده شوند.
  • حجم کدنویسی پایین: میزان کدنویسی در C++ به نسبت سایر زبان ها پایین می باشد و این یک مزیت بسیار مهم در برنامه نویسی است.
  • توسعه پذیر و منعطف:‌ ساختار نرم افزارهایی که در (سی پلاس پلاس) نوشته می شوند بگونه است که به هنگام توسعه و افزودن امکانات، تیم توسعه دهنده به دردسر نمی افتند.
  • زبان قابل حمل: معنی این عبارت یعنی شما می توانید نرم افزارهایی که به زبان C++ نوشته می شوند را بدون در نظر گرفتن سیستم عامل اجرا کنید.

 

برای دریافت مشاوره مربوط به زبان  c++ وارد صفحه انجام پروژه شوید.

ارسال به دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *