• خانه
  • >
  • مقالات
  • >
  • نحوه استفاده از سامانه گنج ایرانداک برای دانلود پایان نامه

نحوه استفاده از سامانه گنج ایرانداک برای دانلود پایان نامه

در بسیاری مواقع از پایان نامه برای رفرنس دهی استفاده می کنیم. یک پایان نامه می تواند اطلاعات بسیار مفیدی را به ما بدهد که اگر بخواهیم آن را در کتاب یا مقاله و یا در اینترنت جستجو کنیم زمان زیادی طول بکشد.

در این پست به معرفی سامانه گنج ایرانداک که منبع دانلود پایان نامه های فارسی زبان است خواهیم پرداخت و نحوه ثبت نام در آن و دانلود پایان نامه از آن را آموزش خواهیم داد.

معرفی سامانه گنج ایرانداک و ثبت نام در آن

اگر بخواهیم در مورد موضوعی تحقیق کرده و اطلاعات کسب کنیم چندین راه وجود دارد اولین راه جستجو در اینترنت است که می توان اطلاعات مقدماتی را در اختیار ما بگذارد که معمولاً کافی نمی باشد و جزییات را تشریح نمی کند راه دیگر استفاده از کتاب های تخصصی است که خواندن آن بسیار وقت گیر است و نمی توان همه آنچه که می خواهیم را در یک کتاب بیابیم.

خواندن مقالات تخصصی هم روش خوبی است اما وقتی که ما اطلاعات کافی داشته باشیم برای گرفتن ایده این کار پیشنهاد می شود نه در ابتدای کار که ما هنوز اطلاعات کافی نداریم راه دیگر خواندن پایان نامه در رابطه موضوع کاری ما می باشد.

یک پایان نامه می تواند دید خوبی برای شروع کار به ما بدهد. به خصوص پایان نامه های فارسی را می توان در زمان کوتاهی بررسی کرد که منبع دانلود پایان نامه های فارسی سایت گنج ایرانداک می باشد.

برای ورود به سایت گنج ایرانداک وارد آدرس اینترنتی ganj.irondoc.ac.ir می شویم. صفحه ای به شکل زیر برای شما باز خواهد شد در بخش جستجو می توانید بر اساس همه فیلدها ، عنوان ، چکیده ، کلید واژه و پدید آور سرچ را انجام دهیم که به صورت پیش فرض همه فیلدها انتخاب شده است.

در بخش پایین صفحه شمار کل پایان نامه ها و پروپوزال های کارشناسی ارشد و دکتری موجود در سمانه گنج ایرانداک را مشاهده می کنید. مثلاً تعداد کل پایان نامه های کارشناسی ارشد اپلود شده در این سایت 700954 می باشد که از این تعداد 562304 عدد قابلیت دانلود دارند که عبارت تمام متن به معنی قابلیت دانلود شدن است.

صفحه اصلی سایت گنج ایرانداک

اما قبل از هر کاری باید ثبت نام انجام دهیم. ثبت نام در سامانه گنج ایرانداک به راحتی انجام می پذیرد و کافیست بر روی گزینه نامنویسی/ورود کلیک کنید و در صفحه باز شده اطلاعات شخصی خودتان را وارد نمایید و پس از تکمیل آن و تیک زدن تعهد نامه بر روی گزینه نام نویسی کلیک کنید. حالا شما یک اکانت دارید که می توانید با آن پایان نامه دلخواهتان را به راحتی دانلود کنید.

فرم نام نویسی در سامانه گنج ایرانداک

دانلود پایان نامه از سامانه گنج سایت ایرانداک

پس از ثبت نام در سامانه گنج ایرانداک و وارد شدن با اکانت ساخته شده می توانید در هفته 5 پایان نامه را دانلود کنید که محدودیت ایجاد شده برای جلوگیری از سرقت علمی می باشد. به طور مثال عبارت هوش مصنوعی را سرچ می کنیم تعداد پایان نامه ها و پروپوزال هایی که در رابطه با این موضوع در سامانه گنج ایرانداک موجود هستند در حال حاضر 4753 عدد می باشد که از این تعداد برخی قابل دانلود هستند و برخی را نمی توانیم دانلود کنیم.

پایان نامه هایی که در سایت گنج ایرانداک قابلیت دانلود دارند جلوی آنها عبارت چند برگ نخست و تمام متن نوشته شده که با کلیک بر روی چند برگ نخست و زدن گزینه دانلود می توانیم به 20 صفحه اول آن دسترسی پیدا کنیم اما اگر بر روی تمام متن کلیک کنیم می توانیم کل متن را دانلود کنیم.

نتیجه جستجو در ایرانداک

در سمت راست صفحه اطلاعات زیادی در رابطه با سرچ انجام شده می توانید بیابید از جمله اینکه چه تعداد پایان نامه و چه تعداد پروپوزال در رابطه با این موضوع وجود دارد که بر طبق اطلاعات بدست آمده می بینیم که از 4753 نتیجه به دست آمده تعداد پایان نامه ها (پارسای داخل کشور) 2951 و تعداد پروپوزال ها ( پیشنهاده) 1802 عدد می باشد.

از دیگر اطلاعات به دست آمده در این بخش می توان به مقاطع تحصیلی با موضوع جستجو شده ، سال انتشار پایان نامه با موضوع سرچ شده و کلید واژه های مرتبط با موضوع سرچ شده اشاره نمود. همچنین می توان با کلیک روی گزینه بیشتر علاوه بر اطلاعات آماری به اطلاعات نموداری هم دست یافت.

اطلاعات آماری پایان نامه ها در سایت گنج

با کلیک بر روی نوار ابزار مرتب سازی می توانیم جستجو را بر اساس مرتبط ترین ، تازه ترین ، قدیمی ترین و محبوب ترین انجام دهیم که به صورت پیش فرض بر روی گزینه مرتبط ترین تنظیم شده است.

همچنین با کلیک بر روی وضعیت فایل در ایرانداک چنیدن گزینه ظاهر می شود که به صورت پیش فرض بر روی همه قرار داده شده است و تمام نتایج را اعم از موجود و ناموجود به ما نشان می دهد می توانیم آن را تغییر داده و به طور مثال گزینه تمام متن را نتخاب کنیم تا فقط پایان نامه هایی در سامانه گنج ایرانداک نمایش داده شوند که کل متن آن در دسترس باشد.

نوار ابزار شمار نمایش در هر صفحه هم می تواند تعداد نتایج نمایش داده شده را تا 100 افزایش دهد.

دانلود پایان نامه از سایت گنج ایرانداک

همچنین می توانیم با اعمال یک سری فیلتر در سمت راست سرچ مان را تخصصی تر کنیم مثلاً تعیین کنیم که پایان نامه سرچ شده در چه مقطع تحصیلی باشد ، یک بازه زمانی برای سال انتشار آن تعیین کنیم (مثلاً 1395 -1401) ، جست و جو را بر اساس کلید واژه های مرتبط با موضوع انجام دهیم ، بر اساس نام نویسنده یا پدیدآور جستجو کنیم ، تعیین کنیم که تز ارائه شده برای کدام دانشگاه یا موسسه باشد ، موضوع تز را مشخص کنیم و رشته ای را که پایان نامه مربوط به آن است تعیین نماییم.

با این کار در وقت ما صرفه جویی شده و می توانیم سریع به نتیجه مورد نظرمان برسیم.

با کلیک کردن بر روی نتیجه جستجو شده قبل از دانلود فایل پایان نامه در سامانه گنج ایرانداک می توانیم علاوه بر اطلاعاتی شامل  عنوان  پایان نامه ، مقطع تحصیلی ، سال انتشار پایان نامه ، موضوع پایان نامه ، رشته تحصیلی،  مولف پایان نامه ، اساتید ارهنما ، دانشگاه محل تحصیل ، چکیده پایان نامه ، کلید واژه های مرتبط با آن، که در صفحه نتایج جستجو نیز نمایش داده می شود به اطلاعات دیگری شامل فهرست نوشته ها و منابع به کار رفته در آن نیز دست خواهیم یافت.

همچنین می توانید نسبت به همرسانی موضوع سرچ شده در لینکدین ، ایمیل و ریسرچ گیت هم اقدام نمایید و در صورتی که اشکالی در متن دانلود شده وجود دارد آن را گزارش نمایید و آمار کلی از پایان نامه را شامل تعداد دانلود تمام متن یا چند برگ نخست و تعداد نمایش در نتایج جستجو را مشاهده کنید.

بعد از کسب اطلاعات کافی از تز مورد نظر در سامانه گنج ایرانداک و خواندن چکیده آن اگر آن را مناسب کار خودتان دیدید می توانید نسبت به دانلود آن اقدام نمایید و با زدن گزینه تمام متن وارد صفحه دانلود شده و در صفحه بازشده با کلیک بر روی دانلود تمام متن نسبت به دریافت آن اقدام نمایید. با باز شدن تمام متن دکمه دانلود را بزنید تا آن را در پوشه Download کامپیوترتان ذخیره کند.

خلاصه و جمع بندی

در این مطلب صفر تا صد نحوه ثبت نام و دانلود پایان نامه از سامانه گنج ایرانداک که منبع پایان نامه های فارسی داخل کشور می باشد را به صورت تصویری توضیح دادیم. بسیاری از پایان نامه های سرچ شده قابلیت دانلود دارند که ما به علت محدودیت در تعداد دانلودها (هر هفته 5 عدد پایان نامه) قبل از دانلود آن ابتدا چکیده و موضوع پایان نامه را با دقت بررسی می نماییم و پس از کسب اطمینان ، نسبت به دانلود آن اقدام می کنیم.

 

برای مشاوره انجام پایان نامه کافیست وارد سایت استاد راهنما شده و درخواست خود را ثبت نمایید.

 

ارسال به دوستان

6 پاسخ

    1. اگه نمی تونید دقیقاً این عنوان رو پیدا کنید سرچتون رو محدود تر کنید. و با کلید واژه های دیگه امتحان کنید.

  1. برای من تمام متن مقاله باز میشه اما اون بالا گذینه دانلود رو نمیاره و نمیتونم دانلود کنم. چرا بنظرتون چیکار کنم؟

    1. سلام یه راه ساده استفاده از internet download manager هست. یا اینکه کلید ctr+s رو هم امتحان کنید احتمالاً دانلود بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *